- Főoldal
- Termékcsoportok
- Fa konyhai termékek
- Fa vágódeszka, hentes vágódeszka
Fa vágódeszka, hentes vágódeszka
A fa vágódeszka, hentes vágódeszka ismertetője
Fa vágódeszka és hentes vágódeszka – A kézműves minőség és a megalkuvást nem ismerő tartósság
Üdvözöljük az edenyhu.hu professzionális konyhai eszköztárában! Ön is a hosszú távú megoldások híve? Akkor a legjobb helyen jár. Kínálatunkban a fa vágódeszka és a hentes vágódeszka kategória képviseli a tradicionális magyar szakértelmet és a természetes anyagok diadalát. Ezek a termékek nem tömeg-gyártott műanyag lapok; minden egyes darab magyar kisiparos által, kézzel és géppel megmunkált egyedi alkotás, amely a konyhája büszkesége lesz.1️⃣ Első osztályú alapanyagok és egyedi megmunkálás
A minőség a fa kiválasztásánál kezdődik. Termékeink anyaga első osztályú szárított tölgy vagy bükkfa, melyek közismertek rendkívüli keménységükről és szívósságukról.
✅ Egyediség: Mivel minden darab egyedi megmunkálású, két azonos formátumú termék között minimális méretkülönbség vagy erezetbeli eltérés előfordulhat – ez a valódi kézműves munka védjegye.✅ Stabilitás: A professzionális szárítási folyamat garantálja, hogy a deszka formatartó maradjon, és ne vetemedjen el a mindennapi használat során.
2️⃣ Mire használható a fa vágódeszka?
Ezek a kiváló minőségű deszkák a konyhai munkafolyamatok teljes spektrumát lefedik:
✅ Hentesmunka és darabolás: A vastag hentes vágódeszkák bírják a húsok és csontok rajta történő erőteljes darabolását, bárdos megmunkálását is.✅ Zöldség- és gyümölcsfeldolgozás: Higiénikus felületet biztosítanak az aprításhoz, szeleteléshez.
✅ Tészta-előkészítés: Sima felületük alkalmas tészták gyúrására vagy sütemények formázására is.
3️⃣ Tisztítás és karbantartás: A generációkon átívelő használat titka
A fa élő anyag, amely meghálálja a törődést. A helyes karbantartással megelőzhető a repedezés és a higiéniai problémák:
⚠️ Tisztítás: Kizárólag hagyományos módon, nedves ruhával törölje tisztára. Makacsabb szennyeződés esetén használjon kevés semleges mosogatószert, de azonnal törölje szárazra.❌ Ami tilos: Soha ne tegye mosogatógépbe! A gépi mosogatás során alkalmazott forró víz és agresszív vegyszerek azonnal tönkreteszik a fa szerkezetét.
⚠️ Karbantartás: Félévente (intenzív használat mellett gyakrabban) kenje át vékonyan olívaolajjal vagy élelmiszer-biztonságos faápoló olajjal. Ez az eljárás lezárja a pórusokat, megnöveli a tartósságot és gyönyörű mély színt ad a fának.
4️⃣ Biztonság és védelem
A fa vágódeszka kíméli a drága konyhakések élét (ellentétben az üveg vagy kő deszkákkal). Súlya és tapadása stabilitást ad, így csökkenti a megcsúszásból eredő balesetek kockázatát. Gyermekek elől súlya és a rajta végzett éles munka miatt tartsuk távol!5️⃣ Előnyök és hiteles hátrányok
Előnyök:
✅ Késbarát felület, természetes antibakteriális hatás, rendkívüli terhelhetőség, esztétikus megjelenés.Hátrányok:
❌ A fa magába szívhatja az intenzív szagokat (pl. hagyma), ha nem tisztítják azonnal. Súlya miatt nehezebb a mozgatása, mint a vékony műanyag lapoké.6️⃣ Profi tipp: Kétoldalas használat
Javasoljuk, hogy az egyik oldalát kizárólag húsokhoz, a másikat pedig zöldségekhez vagy pékárukhoz használja. Ezzel a módszerrel maximalizálhatja a konyhai higiéniát!
7️⃣ Válassza a magyar kisiparosok remekművét az edenyhu.hu segítségével, és vigyen profizmust a konyhájába! Egy valódi hentes vágódeszka nem kiadás, hanem egy életre szóló befektetés.
✨ Tegye a kosárba az Önnek megfelelőt! Ha pedig a hatékony daraboláshoz keres szerszámot, nézze meg Fa húsklopfoló - Fa húsverő kalapács kínálatunkat is a tökéletes hús-előkészítésért! ✨
A fa vágódeszka, hentes vágódeszkák ABC sorrendben
A Fa vágódeszka 30×20×2 cm anyaga szárított bükkfa. Magyar kisiparos által megmunkált egyedi darab. Két azonos termék között méretkülönbség előfordulhat.
A Fa vágódeszka 40×25×2,50 cm anyaga szárított bükkfa. Magyar kisiparos által megmunkált egyedi darab. Két azonos termék között méretkülönbség előfordulhat.
Két azonos formátumú Fa vágódeszka 49×30×2,50 cm között kis méretkülönbség előfordulhat. Anyaga szárított bükkfa. Kisiparos által megmunkált egyedi termék.
A fa vágódeszka, hentes vágódeszka 30×20×4 cm feladata, megfelelni minden szempontból a húsok és csontok rajta történő darabolásának. Anyaga szárított bükkfa.
A fa vágódeszka, hentes vágódeszka 35×26×4 cm elengedhetetlen tartozéka a konyhánknak, a célszerűsége vitathatatlan. Az anyaga első osztályú szárított bükkfa.
A fa vágódeszka, hentes vágódeszka bükkfából készült vastag, sima felületű csiszolt, hő és méhviasszal impregnált deszka. Feladata a rajta történő darabolás.
A Fa vágódeszka, hentes vágódeszka 44×27×4 cm anyaga első osztályú szárított bükkfa. Elengedhetetlen tartozéka a konyhánknak, a célszerűsége vitathatatlan.
A fa vágódeszka, hentes vágódeszka bükkfából készült vastag, sima felületű csiszolt, hő és méhviasszal impregnált deszka. Feladata a rajta történő darabolás.
A fa vágódeszka, hentes vágódeszka bükkfából készült vastag, sima felületű csiszolt, hő és méhviasszal impregnált deszka. Feladata a rajta történő darabolás.
A Kerek vágódeszka 25 cm-es átmérővel anyaga első osztályú szárított bükkfa. Kézzel, géppel megmunkált termék. Két deszka között kis méreteltérés előfordulhat.
A nyeles fa vágódeszka 32×14 cm kézzel, géppel megmunkált egyedi darab. Két azonos nyeles vágódeszka között csekély méretkülönbség előfordulhat. Anyaga bükkfa.
A Nyeles fa vágódeszka 36×15 cm anyaga szárított bükkfa. Kézzel, géppel megmunkált egyedi darab. Két azonos termék között csekély méretkülönbség előfordulhat.
A Nyeles sonkaalakú vágódeszka 35×18 cm anyaga első osztályú szárított bükkfa. Feladata megfelelni a zöldségek, gyümölcsök, húsok rajta történő darabolásának.
A Nyeles sonkaalakú vágódeszka 50×30 cm feladata az, hogy megfeleljen a zöldségek, gyümölcsök, húsok rajta történő darabolásának. Anyaga szárított bükkfa.
A nyeles fa vágódeszka 50×23×2,50 cm kézzel, géppel megmunkált egyedi darab. A nyeles fa vágódeszka anyaga első osztályú szárított bükkfa méhviasszal kezelve.
Vásároljon a Nyeles vágódeszka harang alakú kínálatunkból! Feladata, hogy minden szempontból megfeleljen a zöldségek, a húsok rajta történő darabolásának.
