- Főoldal
- Termékcsoportok
- Edények
- SilverStone bevonatos indukciós serpenyő 24 cm
SilverStone bevonatos indukciós serpenyő 24 cm
Leírás
A serpenyő főbb jellemzői:
1. Rendeltetése: - Sokféle célt szolgál és feladatot lát el, mint például a sütés, melegítés, hűtés, tárolás és tálalás.
2. Anyaga: - Kovácsolt alumínium öntvény mágnesezhető acélbetéttel az alján.
3. Tapadásmentesség: - Rendkívül tartós és karcálló SilverStone (Qualum Basic Stone Edition) különleges bevonat, de nem ajánlott fém eszközöket használni benne. A bevonat gránithatású természetes ásványi anyagokon alapul. Ez az összetétel rendkívüli keménységet és „kőhatású” megjelenést kölcsönöz a serpenyőnek, miközben megőrzi a tapadásmentes tulajdonságokat.
3.1 A bevonat összetevői:
3.1.1 Szilícium-dioxid (Szilika): - Alapvetően ásványi eredetű, homokhoz hasonló anyag.
3.1.2 Sziloxánok: - Olyan vegyületek, amelyek a kerámia bevonat tapadásmentességéért felelősek.
3.1.3 PFOA és PTFE mentes: - Ez a típus nem tartalmaz fluorpolimereket, így környezetbarát.
4. Tartósság: - A bevonata ásványi részecskékkel van megerősítve, így ellenállóbb a karcolásokkal és a kopással szemben, mint a hagyományos teflonbevonat.
5. Energiahatékonyság: - A jó hővezető képessége miatt gyorsabban melegszik fel és tovább tartja a hőt, így energiát takaríthatnak meg.
6. Biztonság: - A bevonat PFOA (perfluoroktánsav) és ólommentes, így nem bocsát ki káros anyagokat magas hőmérsékleten sem.
7. Használata: - A SilverStone bevonatos serpenyő megfelelő használata és gondozása magában foglalja a kezdeti előkészítést, a főzési szabályok betartását (például fa vagy szilikon eszközök használatát), és a kíméletes tisztítást, hogy a tapadásmentes felület hosszú ideig megmaradjon.
7.1 Első használat előtt mosogassuk el a serpenyőt meleg, folyékony, semleges mosogatószeres vízben a gyártási és csomagolási maradványok eltávolítása érdekében, majd alaposan öblítsük le és szárítsuk meg. A tartósság növelése és a tapadásmentesség optimalizálása érdekében vékonyan kenjük be a serpenyő belső felületét egy kis növényi olajjal (például napraforgó- vagy repceolajjal) egy papírtörlő segítségével. Melegítsük a serpenyőt közepes hőfokon 1-2 percig, majd hagyjuk kihűlni, és töröljük le a felesleges olajt.
7.2 Használat közben az alábbi tanácsok segítenek megőrizni a serpenyő állapotát:
7.2.1 Hőállósága: - Folyamatos használat mellett maximum 260°C-ig (500°F) hőálló. Ennél magasabb hőmérsékleten a bevonat károsodhat. Alacsony és közepes hőmérsékleten használva a legtökéletesebb. Kerüljük a serpenyő szélsőségesen magas hőmérsékletre hevítését vagy üresen hagyását a tűzhelyen, mivel ez károsíthatja a bevonatot.
7.2.2 Zsiradék: - Bár a bevonat tapadásmentes, kevés mennyiségű zsiradék (olaj vagy vaj) használata javasolt az ételek odaégésének megelőzésére és az ízletesebb végeredmény érdekében.
7.2.3 Eszközök: - A karcolások elkerülése érdekében mindig fa, műanyag vagy szilikon eszközöket használjunk. Kerüljük a fém kések, villák vagy habverők használatát, és soha ne vágjunk ételt közvetlenül a serpenyőben.
7.3 Milyen tűzhelyeken használható: - Gáz, villany, kerámia lapos, indukciós (gerjesztéses) vagy fatüzelésű.
7.4 Mire használható:
7.4.1 Húsok, halak, zöldségek pirítása, párolása.
7.4.2 Bundás kenyér, palacsinta sütése.
7.4.3 Tojásrántotta, tükörtojás sütése.
8. Tisztítása és tárolása:
8.1 Hűtés: - Sütés után hagyjuk a serpenyőt teljesen kihűlni, mielőtt hideg vizet öntenénk bele. A hő-sokk a fém vetemedését okozhatja, ami egyenetlen alapot eredményez.
8.2 Mosogatása: - A sima, nem pórusos felületének köszönhetően általában egy egyszerű áttörlés vagy könnyű mosogatás is elegendő a tisztán tartásához. Minden használat után meleg folyékony semleges mosogatószeres vízben mosogassuk el, öblítsük bő vízben, majd szárítsuk meg. A felületeit (belső, külső) soha ne tisztítsuk drótmosogatóval vagy durva szemű tisztítószerrel, nehogy megsértsük a bevonatokat. A hosszú élettartam és a magas minőség megőrzése érdekében javasoljuk a serpenyő kézzel való mosogatását. Mosogatógépben nem mosható!
9. Tárolása: - A karcolások megelőzése érdekében helyezzünk egy papírtörlőt vagy edényvédőt a serpenyő belsejébe, ha más edényekkel együtt tároljuk.
10. Egészségügyi előnyei: - A bevonat nem tartalmaz egészségre káros anyagokat, mint például ólom, kadmium vagy PFOA [perfluor-oktánsav (perfluorooctanoic acid)].
11. Figyelem! - Használatakor csak fa, műanyag, illetve szilikon eszközöket használjunk, a fém eszközök megsérthetik a bevonatot!
11.1 A forró serpenyő csak a nyelétől fogható meg, mert másként égési sérülést okoz. Kimondottan csak hőálló felületre helyezhető. Forrón hideg vízsugár alá nem tehető, hirtelen lehűteni nem szabad, mert az anyagösszetételének tulajdonságából fakadóan a bevonat károsodhat. Amíg nem hűlt le addig nem mosogatható.
12. Megjegyzés: - A SilverStone bevonatos serpenyő nem gyermekjáték, ezért ha fel vannak hevítve, a gyermekek nem férhetnek hozzá, mert könnyen súlyos égési és nagy fájdalommal járó sérüléseket okozhat!
Részletes méretleírás:
- átmérő alsó belső: 18 cm; - külső: 19 cm
- átmérő alsó külső tűzhelyre felfekvő: 16,70 cm
- átmérő felső belső: 24 cm; - külső: 25 cm
- hosszúság nyéllel: 44 cm
- magasság belső: 4,11 cm; - külső: 4,57 cm
- tömege: 0,570 kg
- űrtartalom: 1,40 liter
- űrtartalom = a serpenyő színültig töltve!
Fokhagymás tarja párolt lila káposztával
Hozzávalók:
10 szelet tarja
1 fej vörös (lila) káposzta
3 evőkanál olívaolaj a káposztához
2 teáskanál tengeri só
2 teáskanál ételízesítő
1 teáskanál bors
2 evőkanál ecet vagy egy deci vörösbor
1 mokkás cukor
1 evőkanál tengeri só
1 evőkanál bors
2 evőkanál curry
2 fej fokhagyma
2,50 dl olívaolaj a sütéshez
Elkészítése:
A káposztát kettéhasítjuk, és vékony csíkokra vágjuk. Forró olajban megdinszteljük, és közben apránként megsózzuk, ettől némi levet enged. Az íz világot fokozhatjuk némi borssal, ételízesítővel. Fedő alatt pároljuk, és ha szükséges, pici vizet adunk hozzá. Amikor a káposzta megpuhult, az ecetet és az édesítőszert keverjük hozzá és még pár percig főzzük. A hússzeletek mindkét oldalát kissé megklopfoljuk, széleit fél-fél centire bevagdaljuk. A fokhagymát fokhagymanyomón áttörjük, aztán körülbelül egy teáskanálnyi olívaolajjal, kis tálkában alaposan összekeverjük addig, amíg majonézszerűen össze nem áll. A hússzeletek mindkét oldalát sóval, borssal, curryvel alaposan befűszerezzük, majd a fokhagyma masszával bekenjük. Forró olajban sütjük meg a hús mindkét oldalát, fedő alatt.
Paraméterek
| Serpenyő | |
| A termék anyag összetétele: | Alumíniumötvözet vasbetéttel |
| Átmérő alsó belső: | 18.00 cm |
| Átmérő alsó külső: | 19.00 cm |
| Átmérő alsó külső, tűzhelyre felfekvő: | 16.70 cm |
| Átmérő felső belső: | 24.00 cm |
| Átmérő felső külső: | 25.00 cm |
| Átmérő+fül vagy nyél: | 44.00 cm |
| Hosszúság fülekkel vagy nyéllel: | 44.00 cm |
| Hőálló tartomány maximum: | +260 °C |
| Hőálló tartomány minimum: | -5 °C |
| Magasság belső: | 4.11 cm |
| Magasság külső: | 4.57 cm |
| Bal és Jobbkezses: | Igen |
| Gránitbevonatos: | Igen |
| Tapadásmentes: | Igen |
| Indukciós: | Igen |
| Rozsdamentes: | Igen |
| Mikrohullámú sütőbe tehető : | Szigorúan TILOS |
| Milyen bevonattal kezelt: | SilverStone bevonattal |
| Mosogatógéppel mosható: | Nem |
| Kemencébe tehető: | Nem |
| Sütőbe tehető: | Nem |
| Szín: | Szürke |
| A gyerekek hozzáférhetnek: | Szülői felügyelet nélkül nem |
| Edényfogó kesztyű használata kötelező: | A használata védelmet nyújthat |
| Elhasadhat: | Erős ütés hatására igen |
| Eltörhet, ha helytelenül használom: | Előfordulhat |
| Eltörhet, ha leejtem: | Igen: - a nyele |
| Eltörheti a lábam, ha ráesik: | Nem |
| Fagyasztóba tehető: | Igen, de nem ajánlatos |
| Fém eszközökkel belenyúlhatok: | Nem |
| Fém vágóeszközzel vághatok benne: | Nem |
| Forrón csak hőálló felületre helyezhető: | Igen |
| Gázalátét lemez használata kötelező: | Nem |
| Gyerekek elől el kell zárni: | Igen |
| Hideg víz érheti: | Csak miután lehült |
| Hűtőszekrénybe tehető: | Igen |
| Kalapálhatok vele: | Nem |
| Leforrázhatom magam, vagy másokat, ha helytelenül használom: | Előfordulhat |
| Megégetheti a csupasz kezem: | Ha forró, akkor igen |
| Megpenészedhet: | Ha benne marad az ételmaradék |
| Melegen elmosogatható: | Nem |
| Mosogatáskor súrolószert használhatok: | Csak folyékony karcmentest |
| Nyílt láng érheti: | Csak az alját |
| Nyílt lángra tehető: | Csak az aljával |
| PFOA (perfluoroktánsav) mentes: | Igen |
| PTFE (politetrafluoretilén) alapú bevonat: | Igen |
| Sérülést okozhat, ha ráütök a kezemre: | Igen |
| Szabadon tárolható: | Jobb ha el van zárva |
| Színét megváltoztathatja: | Nagyon erős hőhatásra igen |
| Üresen felhevíthető: | Szigoruan TILOS |

