- Főoldal
- Termékcsoportok
- Edények
- Wok serpenyő APETIT 25 cm
Wok serpenyő APETIT 25 cm
Leírás
A wok serpenyő APETIT 25 cm egy gömb metszetére hasonlító kerek fenekű, magas falú, univerzálisan használható szénacél serpenyő. A wok elsősorban gyors pirításhoz, főzéshez, pároláshoz és gőzöléshez használható. A gyors főzési idő és a magas hőmérséklet megőrzi a zöldségek ropogóssá-gát és a húsok nedvességét, így az ételek frissebb ízűek és táplálóbbak lesznek. Az edény alakja lehetővé teszi az ételek gyors és egyenletes forgatását, így azok megőrzik aromájukat, állagukat és vitaminjaikat. A wok anyaga kovácsolt szénacél lemez, szilikonhatású műanyag fogantyúval (nyél) felszerelve. A wok belső és külső felülete tapadásmentes bevonattal kezelt. A wok gyorsan felmelegszik. A magas hővezető képessége gyors és gazdaságos főzést biztosít, így energiát és időt takarít meg. A tapadásmentes bevonatnak köszönhetően kevés zsiradékkal is jól főzhetünk, süthetünk benne! Minden káros anyagtól mentes! Gáz, elektromos, üvegkerámia, halogén, indukciós és fatüzelésű kályhán (tűzhelyen) egyaránt használható.
1. Használati utasítás: - Használatba vétel előtt mosogassuk el forró mosogatószeres vízben, öblítsük le és szárítsuk meg. A wok serpenyőt üresen soha ne hevítsük fel. A használata és tisztítása során ne használjunk éles fémtárgyakat, amelyek károsíthatják a felületet. Az odaégett ételt ne kaparjuk éles tárggyal, hanem áztassuk be, majd mossuk le. Kizárólag fa vagy műanyag eszközöket használjunk, így nem karcoljuk meg a felületet. Főzéskor a tűzhelylap átmérője nem lehet nagyobb, mint a serpenyő aljának az átmérője. Gáztűzhelyek esetén a láng csak az edény alját érje. Az edényt üresen nem szabad felmelegíteni!
2. Tisztítása: - Minden használat után meleg folyékony semleges mosogatószeres vízben mosogassuk el, öblítsük bő vízben, majd szárítsuk meg. A felületeit (belső, külső) soha ne tisztítsuk drótmosogatóval vagy durva szemű tisztítószerrel, nehogy megsértsük a bevonatokat. A hosszú élettartam és a magas minőség megőrzése érdekében javasoljuk a wok serpenyő kézzel való mosogatását. Mosogatógépben nem mosható.
3. Figyelem! - főzéskor, sütéskor csak fa, műanyag, illetve szilikon eszközöket használjunk, a fém eszközök megsérthetik a bevonatot!
- A forró wok serpenyő csak a nyelétől fogható meg, mert másként égési sérülést okoz. Kimondottan csak hőálló felületre helyezhető. Forrón hideg vízsugár alá nem tehető, hirtelen lehűteni nem szabad, mert az anyagösszetételének tulajdonságából fakadóan a bevonat lepattoghat róla, az edény meggörbülhet (deformálódhat). Amíg nem hűlt le addig nem mosogatható.
Részletes méretleírás:
- átmérő alsó belső: 14 cm; - felső belső: 24,50 cm
- átmérő alsó külső: 14 cm; - felső külső: 25 cm
- átmérő fogantyúval: 43 cm
- tűzhelyre felfekvő: 14 cm
- magasság belső: 6,70 cm; - külső: 7 cm
- tömeg: 0,675 kg
- űrtartalom: 1,80 liter
Wokban sült sajtos-zöldséges csirkemell
Hozzávalók:
1 egész csirkemell
35 dkg zöldségkeverék (brokkoli, karfiol, répa, borsó, zöldbab, kukorica)
6 dkg teavaj
2 dl tejszín
2 evőkanál liszt
10 dkg kecskesajt sajt (vagy parmezán)
3 szik fokhagyma
- só, bors, édes paprika, ízlés szerint
- Borsika fű (érzékeny gyomrúaknak ajánlott bors helyett)
- kakukkfű
A körethez:
1 kg krumpli vagy 50 dkg tészta
Elkészítése:
A wokban megolvasztunk 3 dkg vajat, rátesszük a zöldséget, sózzuk, borsozzuk, majd fedőt rá, s kb. 15 percig pároljuk. Míg ez elkészül, megpucoljuk a fokhagymát, és vékony csíkokra vágjuk a csirkemellet. A zöldségeket kiborítjuk egy tányérra, megolvasztjuk a wokban a maradék 3 dkg vajat, rádobjuk a húst, belereszeljük a fokhagymát, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, kakukkfüvet és Borsika füvet, szórunk rá, és lefödjük. Körülbelül 15 perc alatt elkészül, közben időnként megkeverjük. A fűszerekből nem kell túl sok, elég intenzív íze lesz. Összekeverjük a tejszínt a liszttel, majd ha a hús megpuhult, ráöntjük, beleszórjuk a felkockázott sajtot, jól összedolgozzuk, hagyjuk még 1-2 percig, s levesszük a tűzről. Belekeverjük a már elkészült zöldséget, és kész a húsos-zöldséges csoda!
A köretet:
Kifőzött tészta vagy vajban párolt főt krumpli!
Paraméterek
| Wok | |
| A termék anyag összetétele: | Szénacél lemez |
| Átmérő alsó belső: | 14.00 cm |
| Átmérő alsó külső: | 14.00 cm |
| Átmérő alsó külső, tűzhelyre felfekvő: | 14.00 cm |
| Átmérő felső belső: | 24.50 cm |
| Átmérő felső külső: | 25.00 cm |
| Átmérő+fül vagy nyél: | 43.00 cm |
| Hőálló tartomány maximum: | +280 °C |
| Magasság belső: | 6.70 cm |
| Magasság külső: | 7.00 cm |
| Bal és Jobbkezses: | Igen |
| Indukciós: | Igen |
| Mikrohullámú sütőbe tehető : | Szigorúan TILOS |
| Mosogatógéppel mosható: | Nem |
| Kemencébe tehető: | Nem |
| Sütőbe tehető: | Nem |
| Szín: | Fekete |
| A gyerekek hozzáférhetnek: | Szülői felügyelet nélkül nem |
| Elhasadhat: | Erős ütés hatására igen |
| Eltörhet, ha helytelenül használom: | Előfordulhat |
| Eltörhet, ha leejtem: | Előfordulhat |
| Eltörheti a lábam, ha ráesik: | Ha tele van, előfordulhat |
| Fém eszközökkel belenyúlhatok: | Nem |
| Fém vágóeszközzel vághatok benne: | Nem |
| Forrón csak hőálló felületre helyezhető: | Igen |
| Gázalátét lemez használata kötelező: | Igen |
| Hideg víz érheti: | Ha forró, akkor nem |
| Hűtőszekrénybe tehető: | Igen |
| Kalapálhatok vele: | Nem |
| Leforrázhatom magam, vagy másokat, ha helytelenül használom: | Igen |
| Megégetheti a csupasz kezem: | Ha forró, akkor igen |
| Megpenészedhet: | Ha benne marad az ételmaradék |
| Melegen elmosogatható: | Nem |
| Mosogatáskor súrolószert használhatok: | Csak folyékony karcmentest |
| Nyílt láng érheti: | Igen |
| Nyílt lángra tehető: | Igen, de nem ajánlatos |
| Szabadon tárolható: | Jobb ha el van zárva |
| Színét megváltoztathatja: | Nagyon erős hőhatásra igen |
| Üresen felhevíthető: | Szigoruan TILOS |

