- Főoldal
- Termékcsoportok
- Műanyag edények
- Kelesztőtál 6 literes
Kelesztőtál 6 literes
Leírás
1. Rendeltetése: A gyúrt nyers-tészta kelesztése és pihentetése.
• Zárt kelesztőtál (gyors-kelesztő): Műanyagból készült, és légmentesen záródó fedéllel rendelkeznek. A kelés során keletkező gázok megemelik a fedelet, így jelzi, amikor a tészta elkészült.
• Gyakorlatias előnye: Megvédi a tésztát a légáramlástól és a kiszáradástól, miközben biztosítja az egyenletes hőmérsékletet a kelesztéshez.
2. Anyagösszetétele:
• Műanyag: Minőségi BPA-mentes szilikonalapú műanyagból készült. Mínusz 5°C és plusz 40°C közötti hőmérsékleten használható károsodás nélkül.
3. Még mire használható? A tészta kelesztésén és pihentetésén túl, sokoldalú eszköz a konyhában.
• Előkészítés és keverés: Mély kialakítása miatt tökéletes alapanyagok (liszt, tojás, tej) csomómentes keveréséhez és habveréshez.
• Pácolás: A jól záródó fedél segít benntartani az ízeket, így húsok vagy zöldségek pácolására is kiváló.
• Tárolás és frissen tartás: Alkalmas készételek, saláták hűtőben való tárolására, vagy zöldségek, gyümölcsök frissen tartására is.
• Szállítás: Cseppmentesen záródó teteje miatt biztonságosan szállítható benne leves, főzelék vagy szószos étel.
4. Tisztítása és tárolása:
• Tisztítása: Meleg, mosogatószeres vízzel, kézzel. Mosogatógépben is mosható, de nem ajánlott. Ha a tészta rászáradt, rövid áztatás után könnyen eltávolítható.
• Tárolása: Fontos, hogy soha ne tegyük el lezárt fedéllel, ha nem használjuk! A zárt, nedves környezetben bebüdösödhet. Tároljuk nyitott állapotban, vagy a fedelet csak lazán rátéve.
5. A kelesztőtál és a gyerekek:
a.) Közös sütés-főzés: A gyerekek imádják a varázslatot, amikor a tészta a tálban láthatóan megnő.
• Élmény: A gyorskelesztőtál pukkanása, amikor a kelés végén a gázok ledobják a fedelet, a gyerekeknek egyfajta jelzés, hogy kezdődhet a munka következő része.
• Szenzoros játék: A tészta gyúrása és a kelesztőtálba helyezése fejleszti a finom-érzéket. A puha tészta érintése megnyugtató élmény számukra.
b.) Biztonság: Ha gyerekkel sütünk, nem mindegy, milyen edényt adunk a kezükbe.
• Törhetetlen: A műanyag kelesztő tál biztonságos, mert nem törik szilánkosra, ha a kicsik véletlenül leverik az asztalról.
• Vegyszermentesség: BPA-mentes, így semmilyen káros anyag nem oldódik bele a tésztába a hosszú kelesztési idő alatt sem.
• Könnyű súly: A gyerekek játszva elbírják, mert nem nagy a tömege.
c.) Alternatív használat: A kelesztőtál a gyerekek szemében bármi lehet:
• Dob: Fordítva kiválóan alkalmas ritmusgyakorlatokhoz.
• Kincsesláda: A légmentes záródás miatt apró játékokat (pl. legókat) is szívesen tárolnak benne.
6. Figyelem! A kép, tájékoztató jellegű. A kelesztőtál és a fedele színében változhat.
Részletes méretleírás:
• Átmérő alsó belső: 18 cm; - felső: 25,5 cm
• Átmérő alsó külső: 18,5 cm; - felső: 29 cm
• Magasság belső: 13,5 cm; - külső: 14 cm
• Tömeg fedővel: 0,33 kg
• Űrtartalom: 6 liter
A kelesztőtál használata.
• A tésztához szükséges alapanyagokat, langyos állapotban a kelesztőtálba tesszük, az élesztőt felfuttatjuk és azt is a kelesztőtálba öntjük. (Ha élesztőport használunk, azt közvetlenül a liszthez adjuk.) Annyi folyadékkal (ez általában tej) keverjük össze, hogy a tészta a kelesztőtál alján ne maradjon lisztes. A tésztát kidolgozni nem kell! Elég a keverőlapáttal összekeverni. Lezárjuk a kelesztőtál tetejét. Gyorsíthatjuk a kelesztés folyamát azzal, hogy a kelesztőtálat meleg helyre tesszük. A kelesztőtál teteje púposodni kezd, majd 5-10-15 perc elteltével pukkanó hanggal vagy a nélkül ledobja a tetejét. Ha ez nem történne meg 20 perc után, vegyük le a tetőt róla, mert a tészta így is megkelt. Ne várjuk, hogy a kelesztőtálban lévő tészta kidagadjon az edényből, hisz szinte ugyan olyan állagú marad, mint amikor összekevertük, csak megkelt. Majd akkor fog megdagadni a tésztánk, ha beledobjuk pl. a fánkot forró olajba, betesszük pl. a kakaós csigát a forró sütőbe, ill. ha várunk vele pár percet, de ez nem szükséges.
• A kelesztőtál nem csak gyors-kelesztésre, hanem élelmiszerek frissen tartására is tökéletesen alkalmas. Ebben az esetben azonban fontos és elengedhetetlen a légtelenítés! Így csepp, és légmentesen záró frissen-tartó tálat kapunk. Ebben tudunk könnyen romló élelmiszereket, zöldségeket hűtőszekrényben bosszú ideig frissen tartani.
• A kelesztőtál a folyékony ételek, levesek szállítását is megkönnyíti. A légmentesen záró tető, az edény felborulása esetén is megakadályozza, hogy a benne levő folyadék kiboruljon.
• A kelesztőtálban bármilyen jól bevált saját, kelt tészta recept elkészíthető.
Paraméterek
| Konyhai segédeszköz | |
| A termék anyag összetétele: | Műanyag |
| Átmérő alsó belső: | 18.00 cm |
| Átmérő alsó külső: | 18.50 cm |
| Átmérő felső belső: | 25.50 cm |
| Átmérő felső külső: | 29.00 cm |
| Hőálló tartomány maximum: | +40 °C |
| Hőálló tartomány minimum: | -5 °C |
| Magasság belső: | 13.50 cm |
| Magasság külső: | 14.00 cm |
| Bal és Jobbkezses: | Igen |
| Mércézett: | Nem |
| Mikrohullámú sütőbe tehető : | Igen |
| Mosogatógéppel mosható: | Igen, de nem ajánlott! |
| Kemencébe tehető: | Nem |
| Sütőbe tehető: | Nem |
| A gyerekek hozzáférhetnek: | Szülői felügyelet nélkül nem |
| Elhasadhat: | Erős ütés hatására igen |
| Eltörhet, ha helytelenül használom: | Igen |
| Eltörhet, ha leejtem: | Igen |
| Eltörheti a lábam, ha ráesik: | Ha tele van, előfordulhat |
| Fagyasztóba tehető: | Nem |
| Fém eszközökkel belenyúlhatok: | Nem |
| Fém vágóeszközzel vághatok benne: | Nem |
| Gyerekek elől el kell zárni: | Nem árt, ha el van zárva |
| Hideg víz érheti: | Igen |
| Hűtőszekrénybe tehető: | Igen |
| Megpenészedhet: | Ha benne marad az ételmaradék |
| Mosogatáskor súrolószert használhatok: | Csak folyékony karcmentest |
| Nyílt láng érheti: | Szigorúan TILOS |
| Nyílt lángra tehető: | Szigorúan TILOS |
| PFOA (perfluoroktánsav) mentes: | Igen |
| Szabadon tárolható: | Jobb ha el van zárva |
| Színét megváltoztathatja: | Nagyon erős hőhatásra igen |

