- Főoldal
- Termékcsoportok
- Konyhai segédeszközök
- Rozsdamentes fröccsenésgátló fedő 25 cm
Rozsdamentes fröccsenésgátló fedő 25 cm
Leírás
1. Kialakítása: - A fröccsenésgátló lapos felülettel rendelkező nyeles kerek fedő, aminek a felülete sűrű-szövésű szitahálóból van kialakítva, hogy lehetővé tegye a gőz szabad távozását az edényből, miközben megakadályozza a forró folyadék (olaj, zsír, víz, szaft, leves) szétfröccsenését, kispriccelését a főzőlapra, konyhapultra, ezzel csökkentve a zsírfoltok keletkezését, megégését és a lehetséges égési sérülések esélyét. Az anyaga rozsdamentes acél.
2. Használat: - A fröccsenésgátló fedőt általában a forró olajban, zsírban való sütés vagy főzővízben főzés során használják, hogy megakadályozzák a konyhai égéseket, sérüléseket. Egyszerűen csak tegyük rá a fedőt arra az edényre, amiben sütünk, füzünk, amikor szükség van rá.
3. Tisztítása: - Minden használat után meleg folyékony semleges mosogatószeres vízben mosogassuk el, öblítsük bő vízben, majd szárítsuk meg. A makacsabb zsírfoltokat, odaszáradt szaft cseppeket körömkefe segítségével tisztítsuk. A felületeit (belső, külső) soha ne tisztítsuk drótmosogatóval vagy durva szemű tisztítószerrel. A hosszú élettartam és a magas minőség megőrzése érdekében javasoljuk a kézzel való mosogatását. Mosogatógépben is mosható, de ez az eljárás nagyban hozzájárul a termék minőségének a gyors és rohamos romlásához.
- Figyelem! - A serpenyők csak szemléltető eszközök, nem tartoznak a fröccsenésgátló vételárába!
Részletes méretleírás:
- átmérő: 25 cm
- átmérő edényre felfekvő: 24 cm
- átmérő + a nyél hossza: 39,50 cm
- tömeg: 0,085 kg
Fokhagymás rántott hús
Hozzávalók:
- sertéskaraj
- fokhagyma
- mustár
- só
- bors
- tojás
- zsemlemorzsa
- liszt
- olaj
Elkészítése:
A karajt kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk. A fokhagymát nagyon apróra vágjuk vagy fokhagymatörőn átnyomjuk, ezzel bekenjük a húst, majd mustárral is megkenjük. Bepanírozzuk, és olíva olajban kisütjük. Bármilyen köret illik hozzá.
Paraméterek
| Konyhai segédeszköz | |
| A termék anyag összetétele: | Rozsdamentes acél |
| Átmérő: | 25.00 cm |
| Átmérő+fül vagy nyél: | 39.50 cm |
| Hőálló tartomány maximum: | +350 °C |
| Króm-nikkel nemesacél: | Igen |
| Rozsdamentes: | Igen |
| Mikrohullámú sütőbe tehető : | Szigorúan TILOS |
| Mosogatógéppel mosható: | Igen, de nem ajánlott! |
| Mosógépben mosható: | Nem |
| Kemencébe tehető: | Nem |
| Sütőbe tehető: | Igen |
| A gyerekek hozzáférhetnek: | Szülői felügyelet nélkül nem |
| Edényfogó kesztyű használata kötelező: | A használata védelmet nyújthat |
| Eltörhet, ha helytelenül használom: | Igen |
| Eltörhet, ha leejtem: | Előfordulhat |
| Eltörheti a lábam, ha ráesik: | Nem |
| Forrón csak hőálló felületre helyezhető: | Igen |
| Gyerekek elől el kell zárni: | Nem árt, ha el van zárva |
| Hideg víz érheti: | Igen |
| Hűtőszekrénybe tehető: | Igen |
| Kalapálhatok vele: | Nem |
| Megégetheti a csupasz kezem: | Ha forró, akkor igen |
| Megpenészedhet: | Ha nem mosogatom el |
| Melegen elmosogatható: | Igen |
| Mosogatáskor súrolószert használhatok: | Csak folyékony karcmentest |
| Nyílt láng érheti: | Nem |
| Nyílt lángra tehető: | Nem |
| Szabadon tárolható: | Jobb ha el van zárva |

