- Főoldal
- Termékcsoportok
- Gránitbevonatos edények
- Téglalap alakú torta sütőforma 34×24 cm
Téglalap alakú torta sütőforma 34×24 cm
Leírás
Egy Téglalap alakú torta sütőforma 34×24 cm beszerzése a legjobb választás. A szögletes csatos tortaforma anyaga gránit bevonattal kezelt fémlemez, kapcsos zárszerkezet és gránittal bevont fémaljzat. Figyelem! - fém vágó, vagy szúró eszközzel nem nyúlhatunk a tortasütőbe, mert megkarcolhatjuk és ezáltal a garanciát is elveszítjük!
Részletes méretleírás:
Torta sütőforma méretei:
- hosszúság belső: 34,50 cm; - külső: 35 cm; - peremmel: 35,50 cm
- szélesség belső: 23 cm; - külső: 23,50 cm; - peremmel: 24,20 cm
- magasság belső: 7 cm; - külső: 7,75 cm; - tálcával: 8 cm
- tömeg: - 0,350 kg
- űrtartalom: 5,50 liter
Tálca méretei:
- hosszúság alsó belső: 34,50 cm; - külső: 39 cm
- szélesség alsó belső: 23 cm; - külső: 27,50 cm
- magasság belső: 1,30 cm; - külső: 1,17 cm
- tömeg: 0,450 kg
Citromos torta
Hozzávalók:
Az alaphoz:
150 g vaj
200 g darált keksz
A krémhez:
3 db nagy tojás
2 citrom leve
2 tubus sűrített tej
Elkészítése:
A vajat megolvasztjuk és hozzákeverjük a kekszet, majd belenyomkodjuk egy kapcsos tortaforma oldalába és aljába.
A tojások fehérjét és sárgáját különválasztjuk. A sárgákat és a citrom levét alaposan összekeverjük a sűrített tejjel és óvatosan a tortaformába öntjük. 180 fokra előmelegített sütőben kb. 15-20 percig sütjük. Közben a tojásfehérjéket kemény habbá verjük, (ízlés szerint cukorral lehet édesíteni) és miután kivettük a tortát a sütőből, rásimítjuk, a tetejére majd visszatesszük a sütőbe, és néhány percig még sütjük, amíg világos aranybarna nem lesz.
A kész tortát ízlés szerint díszíthetjük olvasztott csokoládéval, kandírozott citromszeletekkel, tortadarával, stb.
Paraméterek
| Sütőeszköz | |
| A termék anyag összetétele: | Gránitbevonatos sütőlemez |
| Hosszúság belső: | 34.50 cm |
| Hosszúság külső: | 35.00 cm |
| Magasság belső: | 7.00 cm |
| Magasság külső: | 7.75 cm |
| Szélesség belső: | 23.00 cm |
| Szélesség külső: | 23.50 cm |
| Gránitbevonatos: | Igen |
| Tapadásmentes: | Igen |
| Mikrohullámú sütőbe tehető : | Nem |
| Mosogatógéppel mosható: | Nem |
| Kemencébe tehető: | Nem |
| Sütőbe tehető: | Igen |
| Szín: | Meggypiros |

